Lato z KDK

16-08-2010

Ostatnie dwa tygodnie wakacji  to u nas czas akcji „LATO Z KDK”. Dzieci i młodzież szkolna  uczestniczyły  w nieodpłatnych  zajęciach zorganizowanych nie tylko na terenie  domu kultury.

Z roku na rok  oferta zajęć i wycieczek  jest  coraz ciekawsza i ma to niewątpliwie wpływ na rosnącą liczbę uczestników. 

Program  zajęć obejmował warsztaty  plastyczne, muzyczne,  taneczne,  gimnastyczne,  break-dance, a także kino letnie,  zabawy  świetlicowe, wakacyjny teatrzyk zajęcia komputerowe

W czasie pierwszej wycieczki uczestnicy zwiedzili obiekty Straży Pożarnej, a następnie podziwiali Kraków z Wieży Mariackiej przy dźwiękach hejnału.

Kolejnymi punktami wakacyjnej przygody było „Baśniowe safari” w Muzeum Etnograficznym i zwiedzanie  obiektów Fortu 49 na Wzgórzach Krzesławickich. Niezwykłą historię fortu oraz znajdującego się na jego terenie MDK opowiedział sam Dyrektor ,Pan Franciszek Dziadoń, który na tę okazję wcielił się w rolę komendanta Fortu 49 zakładając  historyczny mundur oficera armii austro węgierskiej.

Dwa dni później  autokar pełen roześmianych dzieci i młodzieży podążał z Grzegórzek do Niepołomic. Dzięki życzliwości Pana Mieczysława Janusza Jagły dyrektora Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego możliwe było zwiedzanie nie tylko ciekawych obiektów obserwatorium, ale także Zamku Królewskiego, Izby Leśnej, Kopca Grunwaldzkiego i … fermy strusi. Następnie  uczestnicy obejrzeli  w MOA filmy prezentujące zaćmienia słońca z różnych kontynentów , a wycieczka zakończyła się w  ogrodzie obserwatorium przy grillowaniu i słodkim poczęstunku.