Aktualności

W tym miejscu znajdziesz aktualności z sezonu 2020/2021 związane z działalnością Katolickiego Domu Kultury.

Spis aktualności

 str. 1 z 2  >   >>

Klb Rodziców z Dziećmi do lat 3 działa!

26-02-2021
Przypominamy, że w Domu Kultury działa stacjonarnie Klub Rodziców z dziećmi do lat 3.
Codziennie odbywają się tu atrakcyjne, nieodpłatne zajęcia, warsztaty, spotkania oraz dostępna jest sala zabaw dla dzieci.
Harmonogram zajęć na marzec tutaj.
Zapraszamy!

Pracownia Decoupage'u działa

25-02-2021

W okrojonym przez pandemię składzie, ale ze wzmożonym entuzjazmem, przygotowujemy wielkanocne ozdoby. Tym razem w menu jajeczka w piórkach w pawich kolorach oraz jajeczka w kwiatach z tęczową ważką.


Zapraszamy na zajęcia!

22-02-2021
 • W każdy poniedziałek i piątek zapraszamy o godz. 18:30 na gimnastykę dla dorosłych. Zajęcia dedykowane są wszystkim, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, wygląd i sprawność. Ćwiczenia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych, wzmacniają kondycje, modelują sylwetkę.Przyjdź i ćwicz z nami! Czekamy na Ciebie!
 • Zapraszamy dorosłych na stacjonarne zajęcia z języka angielskiego. Obecnie działają dwie kameralne grupy, które uczą się w miłej atmosferze, oczywiście z dbałością o zdrowy dystans Istnieje możliwość stworzenia nowej grupy na dowolnym poziomie zaawansowania, w zależności od ilości chętnych.Może warto pomyśleć na wiosnę o rozpoczęciu przygody z angielskim lub odświeżyć dawne umiejętności?See You!
 • Zapraszamy w czwartki o godz.18.00 na warsztaty szycia na maszynie. W każdej chwili można dołączyć do grupy i w miłej atmosferze rozpocząć przygodę z szyciem.
 • A dla najmłodszych: Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia baletowo-taneczne dla przedszkolaków w środy o godz. 16.00

Zapraszamy!


Zapraszamy na zajęcia po feriach

18-01-2021

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wznowione po feriach zajęcia.

W pełnym zachowaniu wszystkich zalecanych obostrzeń sanitarnych  prowadzimy zajęcia w następującym zakresie:

 • Dla najmłodszych:

Klub Rodziców Bobrowskiego 6

zajęcia baletowe, taneczne, sportowe, językowe, muzyczne i plastyczne

 • Dla dzieci szkolnych:

zajęcia taneczne, baletowe, sportowe, plastyczne,

 • Dla dorosłych:

Gimnastyka, taniec, fitness, decoupage, języki obce, szycie na maszynie

 • Dla seniorów:

Centrum Aktywności seniorów (gimnastyka, rękodzieło, języki obce, treningi pamięci i inne - zajęcia tylko online)


Teatrzyk: Legenda o św. mikołaju biskupie

06-12-2020

Ho, ho, ho...
U nas był już św. Mikołaj i zostawił wiadomość dla wszystkich dzieci...

We wtorek, 8 grudnia, zaprasza do obejrzenia przedstawienia (online) pt. "Legenda o św. Mikołaju Biskupie" w wykonaniu Teatru Eden.
To historia młodego chłopca imieniem Mikołaj, którego dalszą historię poznacie już niedługo...

Link do bajki udostępniony będzie we wtorek przed godziną 900 w osobnym poście na facebooku, a legendę oglądać można w dowolnym czasie od godz. 900 do 1500.


Konkurs fotograficzny "Nasze Grzegórzki"

15-11-2020

Wszyscy (prawdopodobnie) zgadzamy się, iż nasze Grzegórzki są piękne i jedyne w swoim rodzaju, nawet w czasie ograniczeń!

Z takim przekonaniem w środowisku Katolickiego Domu Kultury powstał pomysł, ale pomóc sobie w jeszcze lepszym poznaniu naszej Dzielnicy – stąd idea zorganizowania konkursu fotograficznego pod takim właśnie tytułem.

Zaplanowany jest w dwóch odsłonach:

 •  I etap – jeszcze przedkonkursowy – to gra edukacyjna polegająca na odgadywaniu miejsc, gdzie zostały zrobione konkretne zdjęcia lub co przedstawiają.

Przez najbliższe dwa tygodnie, od 16 do 27 listopada włącznie (od poniedziałku do piątku), o godz. 12.15 będą publikowane zdjęcia na Facebooku KDK.
Prosimy o odpowiedzi na zamieszczane w postach pytania i zapraszamy do wspólnej zabawy.

 • II etap – to właściwy konkurs fotograficzny…

Regulamin Konkursu fotograficznego „Nasze Grzegórzki”:

 1.  Organizatorem Konkursu jest Katolicki Dom Kultury oraz Koło PTTK „Królewicz”.
 2. Konkurs adresowany jest do mieszkańców naszego osiedla oraz tych, którzy tę część miasta z różnych racji darzą sympatią.
 3. Zdjęcia powinny ukazywać przede wszystkim piękno Grzegórzek, miejsca ważne dla lokalnej społeczności czy po prostu ciekawe lub zapomniane.
 4. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 5 zdjęć w dniach od 21 listopada do 4 grudnia 2020 roku na adres kdksapieha@gmail.com. Wysyłając je, wyraża zgodę na ich publikację.
 5. W sobotę 5 grudnia zdjęcia zostaną opublikowane na Facebooku KDK i przez tydzień (do niedzieli 13.12 włącznie) będzie możliwość publicznego głosowania.
 6. Oficjalne ogłoszenie zwycięzców nastąpi 14 grudnia.
 7. Przewidziane są nagrody oraz wystawa zdjęć konkursowych.

Zapraszamy do udziału i do obserwowania tego wydarzenia online


Informacja

09-11-2020


Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, że Katolicki Dom Kultury, jako placówka wychowania pozaszkolnego, pracuje bez zmian, w trybie stacjonarnym.


Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem w określonym wcześniej reżimie sanitarnym.


Covid-19 czerwona strefa

19-10-2020

W związku z utrzymującym się stanem epidemii COVID 19 i objęciem Krakowa tzw. „czerwoną strefą” informujemy, że Katolicki Dom Kultury kontynuuje swoją działalność z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. 

Utrzymane zostają także wcześniej wprowadzone zasady reżimu sanitarnego, tj. limity osób uczestniczących w zajęciach, obowiązek dezynfekcji, obowiązek zakrywania ust i nosa podczas zajęć oraz podczas przebywania w placówce, zachowanie dystansu społecznego.


Ukryte bogactwo - spektakl Teatru Eden

02-10-2020

W  niedzielę, 4 października, gościliśmy Teatr Eden z przedstawieniempt. "Ukryte bogactwo"

Spektakl ten jest inscenizacją historii o Józefie i jego braciach. Podczas przedstawienia widzowie poznają świat małego chłopca, który musi zmierzyć się z zazdrością starszego brata i niełatwą służbą w pałacu Faraona.

„Ukryte bogactwo” to piękna opowieść o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu. Mali widzowie przekonują się, że nie jest to złota szata, czy skarby gromadzone wokół siebie, lecz miłość, szacunek i wzajemna pomoc, a także umiejętność przebaczania.Dzieci dochodzą do wniosku, że nie warto być zazdrosnym, a największe bogactwo ukryte jest głęboko w naszych sercach i każdy może je tam odnaleźć.

Występują: Józef, Szymon, sługa Faraona, Faraon, krowa Mućka, kot Faraona, wielbłąd

Czas trwania: ok. 40min.


Otwarte warsztaty plastyczne

01-10-2020

We wtorek, 6 października, zapraszamy dzieci na pierwsze jesienne otwarte warsztaty plastyczne.

W odświeżonej sali plastycznej czekają nowe stoliki i krzesełka, szafy pełne różnorodnych materiałów plastycznych i przede wszystkim pani Iza z głową pełną pomysłów. Brak tylko chętnych rąk do pracy! Dlatego czekamy na Was już w najbliższy wtorek o godz. 1700

Do zobaczenia!

 str. 1 z 2  >   >>