Aktualności

W tym miejscu znajdziesz aktualności z sezonu 2010/2011 związane z działalnością Katolickiego Domu Kultury.

Spis aktualności

<<   <  str. 2 z 4  >   >>

Koncert edukacyjny "Z muzyką dookoła świata"

16-05-2011

W maju spotkaliśmy się na koncercie edukacyjnym, w którym wzięli udział uczestnicy naszych zajęć muzycznych. Tym razem zabraliśmy widzów w  muzyczną podróż dookoła świata. Odwiedzane miejsca zaznaczaliśmy na wielkiej mapie świata, która była ozdobą scenografii.

Na deser, zgodnie z corocznym zwyczajem, zagrali dla wszystkich także nauczyciele gry na instrumentach.

Jak zwykle była fantastyczna zabawa, tradycyjnie niespodzianką był koncert nauczycieli (tym razem w stylu country) oraz świetnie wymyślone i znakomicie dobrane przebrania uczniów.


Wystawa decoupage'u i rękodzieła artystycznego

14-05-2011

Jak co roku podsumowujemy pracę w Pracowni Decoupage'u i podczas Sapieżyńskich Dni Kultury pokazujemy rezultaty nauki naszych kursantek. Uczestniczki zajęć przez cały rok zgłębiają tajniki tej techniki, by na koniec oczarować nas pięknem swoich prac.

Dodatkowo w tym roku pokazujemy prace naszej kursantki uczestniczącej w zajęciach Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Prace swoje (w różnych technikach) pokazała także prowadząca zajęcia z decoupage'u Małgorzata Rawska.


Msza Św. w 144 rocznicę urodzin Patrona

13-05-2011

Uroczystą Mszą św. w 144 rocznicę urodzin ks. kard. A. S. Sapiehy rozpoczęliśmy coroczne Sapieżyńskie Dni Kultury. W czasie mszy św. modliliśmy się w intencji wszystkich pracowników, uczestników zajęć, dobroczyńców i przyjaciół Katolickiego Domu Kultury im. ks. kard. A. S. Sapiehy.


II. Koncert duetu Kallpaduo

13-05-2011

W ramach Sapieżyńskich Dni Kultury odbył się piękny koncert klarnetowo-gitarowego duetu Kallpaduo w składzie Szymon Klima i Roch Modrzejewski.

Artyści porwali publiczność znakomicie zagranymi utworami m. in. Astora Piazzolli i Maximo Diego Pujola.


144 rocznica urodzin ks. kard. A. S. Sapiehy

12-05-2011

12 maja, jak co roku, delegacja z Katolickiego Domu Kultury, z p. dyr. Danutą Płaszecką i Ks. Proboszczem, złożyła kwiaty pod pomnikiem Patrona przy Kurii Metropolitarnej. W ramach wychowania patriotycznego w duchu katolickiej tradycji, delegacji towarzyszyły dzieci z Akademii Malucha,aby w ten sposób pobrać lekcję historii i wychowania obywatelskiego.


Program Dni Sapieżyńskich 2011

01-05-2011
 • 12 maja /czwartek/ godz. 12.00 - złożenie kwiatów przez delegację pod pomnikiem Patrona przy Kurii Metropolitarnej   /ul. Franciszkańska/
 • 13 maja /piątek/ godz. 18.00 - uroczysta Msza Święta w 144 rocznicę urodzin ks. kard. A. S. Sapiehy /kościół Św. Kazimierza Królewicza/
  • godz. 19.00 wystawa decoupage'u i rękodzieła artystycznego
  • godz. 19.30  koncert  zespołu Kallpaduo
 • 16 maja /poniedziałek/  godz. 8.30, 10.00, 11.30 koncerty edukacyjne dla szkół  "Z muzyką dookoła świata"
 • 22 maja /niedziela/ godz. 9.00 - 14.00 loteria fantowa i cukierenka plenerowa dla wszystkich parafian i sympatyków KDK
 • 2 czerwca /czwartek/ godz. 16.00 Dzień Dziecka w KDK  wielkie plenerowe malowanie, konkursy z nagrodami, występy zespołów tanecznych i zespołu muzycznego, ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego  "Bramy mojego miasta" , konkurencje i zabawy edukacyjne

VI. Warsztaty decoupage dla nauczycieli

13-04-2011

W słoneczny, kwietniowy dzień odbyły się w naszym domu kultury kolejne, VI. Warsztaty Decoupage dla nauczycieli.

Warsztaty, organizowane przez panią Marię Guzik, a prowadzone przez Małgorzatę Rawską, cieszą się dużą popularnością wśród nauczycielek. Za każdym razem powstają piękne prace, wykonane w technice decoupage lub w innych, autorskich propozycjach technik mieszanych.

Tematem tej edycji było "Mrożone szkło". Tym razem przy użyciu specjalnych preparatów uzyskałyśmy efekt wytrawionego szkła.  Powstały piękne, wzorzyste wazony.


Konkurs fotograficzny "Bramy mojego miasta"

15-03-2011

 

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie fotograficznym 

"Bramy mojego miasta".

Kolejny raz zapraszamy do wędrówki przez nasze miasto z  aparatem. Inspiracją do twórczych działań niech będą bramy różnych obiektów, w których za pomocą aparatu odkryć można niezwykłą formę  i tajemnicę tych, którzy przez nią przechodzą.

Warunki uczestnictwa:

 •  w konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku 10 – 19 lat
 •  prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:  dzieci ze szkół  podstawowych, gimnazjów i liceów.
 •  tematem konkursu są bramy różnych obiektów (kościoły, domy, kamienice, parki itp.)
 •  zdjęcia  wykonane w formacie 21 X 30 (A4) powinny być oprawione  w passe-partout
 •  każda praca powinna być czytelnie opisana wg wzoru: tytuł zdjęcia,  imię i nazwisko oraz wiek autora, numer telefonu, szkoła, ew. opiekun artystyczny.


Termin składania prac:

 •  prace należy składać do 30.04.2011r. w sekretariacie KDK ul.Bobrowskiego 6 
 • pon. – pt. godz.9.00 – 13.00
 • pon. – czw. 16.00 – 19.00  

Nagrody:

Organizatorzy przewidują dla laureatów dyplomy i nagrody rzeczowe.

Informacje dodatkowe:

 • laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu
 • organizator zastrzega sobie prawo do dysponowania nagrodzonymi pracami – wystawy, publikacje, włączenie do zbiorów KDK,
 • prace, które nie będą spełniać warunków zawartych w regulaminie zostaną wyłączone spod oceny jury
 • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na naszej stronie internetowej.
 • Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 2 czerwca 2011 r.

Zapisy do Akademii Malucha na rok szkolny 2011/2012

21-02-2011

Informujemy, że od 21 lutego prowadzimy nabór do Akademii Malucha - grupy przedszkolnej dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat.

Szczegółowe informacje oraz kartę zapisu dziecka można odebrać w godzinach pracy sekretariatu oraz codziennie od 9.00 do 13.00 w Akademii Malucha.


I po feriach...

04-02-2011

I już po feriach... :(

Ale było świetnie! Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - oglądaliśmy filmy, graliśmy i śpiewaliśmy, bawiliśmy się w czasie konkursów, szaleliśmy artystycznie w pracowni plastycznej, no i przede wszystkim zaliczyliśmy fantastyczne wycieczki do fabryki cukierków, muzeum szopek i do teatru.

<<   <  str. 2 z 4  >   >>